Dítě na hrudi matky je ten nezdravější obraz mateřství.

(Anna Pohořálková)

Nošení dětí na těle rodiče je přirozeným a láskyplným způsobem péče o miminka, je odpovědí na jeho přirozená očekávání.

Nošení uspokojuje jednu ze základních potřeb miminka i maminky - nepřetržitou fyzickou blízkost. Nošením se prohlubuje a posiluje citová vazba mezi dítětem a matkou.

Nošení má léčebný účinek také po prožitých porodních a poporodních traumatech. Je přirozeným pokračováním těhotenství, napomáhá poporodní adaptaci, prohlubuje naše mateřské kompetence a sebevědomí.

Ráda se s vámi podělím o poznatky, které jsem získala nošením vlastních dvou dětí a dalším sebevzděláváním.

Naučím vás vázat vaše miminko do šátku, poradím s výběrem šátku a vhodného oblečení.

Pokud se chcete přihlásit na skupinový kurz nebo si domluvit individuální poradenství, kontaktujte mě, prosím.


Obsah skupinového nebo individuálního kurzu nošení dětí v šátku:

V první části kurzu probereme následující témata >>

 • Proč chce být Vaše dítě nošeno, jaké jsou biologické předpoklady nošení
 • Vytváření rané vazby po porodu (bonding) a jak na něj nošení v šátku navazuje
 • Proč je důležité naplňovat potřeby miminka
 • Jak nošení podporuje zdravý vztah mezi matkou a dítětem a posiluje mateřské kompetence
 • Zda nošení ovlivňuje psychomotorický vývoj miminka
 • Jaké další výhody nošení v šátku můžete objevit, jak sebe i miminko do šátku vhodně oblékat
 • Souvislost nošení s přirozenou hygienou nemluvňat, kojením a empatickým rodičovstvím obecně
 • Ráda vám zodpovím vaše dotazy k nošení miminek v šátku

V druhé části kurzu se naučíte pohodlně a bezpečně vázat miminko do šátku, dle vlastního uvážení nejprve s panenkou o velikosti a váze novorozeného miminka, nebo rovnou s vlastním miminkem, pokud je již na světě. 

 • Kurz je vhodný především pro těhotné ženy, maminky s novorozenými miminky i ženy plánující těhotenství. Vítáni jsou i rodiče s většími miminky. 
 • Kapacita skupinového kurzu jsou 3 - 4 maminky (event. s partnery).
 • Doba trvání je cca 3 hodiny.
 • Není třeba mít vlastní šátek, bude Vám zapůjčen na kurzu.

Cena:

Skupinový kurz 400 Kč/ os.
Individuální kurz/ dvojčata 500 Kč/ 700 Kč
Individuální poradenství - 1. po kurzu zdarma
Každé další individuální poradenství 200 Kč
Cestovné 3 Kč/ km

Máte zájem o individuální kurz? Kontaktujte mě >>

Máte zájem o skupinový kurz? Podívejte se na vypsané termíny >>

Když se mi narodil syn, dělala jsem vše tak jak ostatní dělávají. Ale bohužel, v kočárku se synovi nelíbilo a plakal a plakal. Dvouhodinová procházka znamenala jeho dvouhodinový usilovný pláč a já taky neměla daleko k pláči. Když byli malému tři měsíce, řekla jsem si a dost! Od kamarádky jsem se doslechla o šátku a tak jsem vyrazila na kurz k Mirce. A konečně, synek se pořádně vyspal a bylo nám hned lépe. Na Mirce obdivuji její neustálý optimismus a dobrou náladu. Vše znovu a znovu s klidem vysvětlí a ukáže. A dozvíte se mnoho dalších informací. O porodu, o bondingu, o plenkách atd. Já osobně jsem Mirce moc vděčná a vřele její kurz doporučuji.

Vendula

S kurzem šátkování u Mirky jsem byla vážně moc spokojená. Ne jen, že mě naučila nosit můj poklad na svém těle, u srdíčka, ale i mi ukázala jiný úhel pohledu jak se svým dítětem prožívat nejen první chvilky po jeho narození. Věřím, že to jak pro mě tak i pro našeho chlapečka budou ty nejhezčí chvíle a už se na ně moc těšim. Mirko moc děkuji.

Lída

Když jsem se čekala prvního syna, rozhodla jsem se pro látkové plenky a i pro šátek, se vším jsem začínala opatrně a tak nějak se prokousávala vším sama pomocí youtube a informací od kamarádky na dálku. Pak jsem se seznámila s Mirkou na hřišti, naši kluci spolu bojovali a tak setkávání nebylo tak časté. Časem jsme se mohli potkávat častěji a nyní jsou z kluků nejlepší kamarádi. Mirka mezitím nasbírala zkušenosti v očekávání druhého potomka a ty mi nadšeně předávala. Spousta informací byla pro mne velice důležitá a ovlivnila můj porod. Jak uvázat a jak nosit a jak nečůrat do plenky, na to všechno je odborník. A já bezplenkovku opravdu dělat nechtěla. Občas prohodila jak na to, no a jak to dopadlo, právě jsem s malým odběhla od psaní na nočníček... Začínaly jsme obě tak trošku kůly v plotě a teď už to díky Mirce vypadá, že nebudeme jen 2, ale celá skupinka a že zašátkujeme částečně Cheb a že už na nás nebudou koukat jako na něco exotického a doufám, že nás bude víc a víc. A k šátkům jen dodám, že po porodu mi chybělo bříško, díky šátku jsem měla své miminko zpět a mohla ho cítit zase na svém těle 🙂

Katka

Byla jsem na kurzu šátkování u Mirky, a jsem opravdu moc spokojená. Vše podává trpělivou, citlivou a srozumitelnou formou, že se člověk nebojí zeptat :). A praktické procvičování, i případné zopakování, jsou naprosto dostačující pro začátek. Navíc Mirka poradí a ráda pokecá i o jiných věcech kolem rodičovství, což je super. Doporučuji, za mne přínosné a příjemně strávené chvíle... Držím palce, ať vyškolíš další a další spokojené mamky. Díky!

Andrea

Zdravím vás... po velmi špatné zkušenosti s porodem v Chebu jsem se rozhodla rodit jinak a jak už to tak bývá, vesmír mi pomohl - potkala jsem Mirku 🙂 Zprostředkovala mi porodní plán, porodní asistentku, byla mi podporou, a naučila mě vázat šátek. Protože mám své dvě krásné dcery rok po sobě, šátek je tedy velkým darem 🙂 (pro mé ruce i srdce ) A tím to nekončí, učím se stále novým úvazům, novým věcem. Mirka má opravdu profesionální přístup. Ať už se jedná o předporodní přípravu těhotných nebo po porodu, ba i při porodu dobré informace 🙂 Vřele ze srdce doporučuji nosit v šátku, doporučuji jít na kurz, kde nejen dostanete informace jak nosit - vázat, ale vše, co potřebujete ohledně mateřství. Nebojte se na cokoliv zeptat. Zkušený z nebe nespadl 🙂 Ale jde o to, nebát se prociťovat sama sebe a učit se stále o nás samých, jakožto matkách a dětech. Vždyť my vychováme další generaci - proto co nejméně traumat před, při a po porodu.

Pavlína