Laktační poradenství

Kojení je jednoduché, protože není naučené, ale vrozené.

Přesto spousta žen řeší mnoho potíží právě s kojením.

Chci vás ale povzbudit: kojit však může každá žena, která má alespoň jedno prso. I vy.

Každá žena má dokonalá prsa přímo pro své miminko. I vy! Je jedno, jaký mají vaše prsa tvar, jestli jsou velká, malá, křivá, špičatá... A je jedno, jaké máte bradavky, ať jsou klidně vpáčené, takové nebo makové. Žádný z těchto nesmyslů a výmyslů totiž při kojení nehraje roli. 

KAŽDÁ ŽENA MÁ OD PŘÍRODY DOKONALÁ PRSA, AŤ JSOU JAKÁKOLIV.

KAŽDÁ ŽENA MŮŽE SVÉ DÍTĚ KOJIT.

MOŽNÁ VÁS TO PŘEKVAPÍ, ALE O MNOŽSTVÍ A KVALITĚ MLÉKA TO PLATÍ TAKY!

Podpořím vás v kojení, když:

  • miminko dokrmujete, ale chcete plně kojit
  • miminko při kojení pláče a vy už si nevíte rady
  • se chcete zbavit používání kloboučků
  • kojení vás bolí
  • máte pocit, že kojení vám nejde tak, jak byste si představovala
  • nebo jen potřebujete podporu a ujištění

Cena poradenství:

1000 Kč/ zpravidla 2-3 hodinová návštěva

každá další započatá hodina: 250 Kč

cestovné: 3 Kč/ km

Moje služby si každá žena hradí sama. Nespolupracuji s žádným sdružením. Neztotožňuji se s postupy, přístupy a principy, které některá sdružení razí. Zásadní zpochybňování důvěry v ženu a dítě je proti mému vnitřnímu přesvědčení. 

Filozofie podpory kojení je zaštítěna iniciativou Přirozené kojení a je mi ctí, že jsem její součástí.

S Mirkou jsem se spojila již ve velikých bolestech, po schůzkách s jinou laktační poradkyní, a prakticky pomalu se záměrem ukončení kojení vzhledem k obrovským potížím. Mirka mne uklidnila, naprosto přesně odhadla původ problémů a poradila, jak se s nimi vypořádat. Dodala mi sílu pokračovat a zvládnout všechny obtíže, které jsou v šestinedělí o to více intenzivní - hlavně na psychiku. Za pomocí jejích rad nadále kojím svého synáčka bezbolestně a s radostí. Moc Vám děkuji, pomohla jste tam, kde si ostatní nevěděli rady.

Zuzana Ž.

Prsa mi napadly kvasinky, bradavky i přes veškerou předchozí péči rozpraskaly. Kojení bolelo a pokaždé když se syn hlásil o mlíčko, už jsem byla očekávanou bolestí celá stažená. Už po telefonátu s Mirkou jsem se cítila lépe. Je to velmi empatická žena, dokáže tak skvěle podpořit! Mirce jsem psala smsky, zprávy, volaly jsme si. Vzhledem k tomu, že nás dělí nemalá vzdálenost, řešily jsme můj problém touto cestou. Můj problém se díky radám den ode dne vytrácel a kojení se po mnoha týdnech bolesti změnilo v pohodu a absolutní napojení.

Veronika

Nikdy jsem si nedělala starosti ohledně kojení...Ale! V porodnici jsem kojila, ale malinký nepřibíral a neustále plakal. Proto mi ho sestry začaly dokrmovat a mě bylo úzko a po psychické stránce jsem byla na dně. Když jsem jednoho dne byla už opravdu zoufalá, rozhodla jsem se jako poslední možnost kontaktovat Mirku. Ufff! Jak já jsem teď šťastná, že jsem tak učinila. Ne, že mi jen potvrdila, že kojím naprosto normálně, ale ta podpora! Mě vám bylo najednou tak krásně a já se konečně cítila jako MÁMA.

Jarka

UPŘÍMNĚ:

Pokud si přejete mé osobní poradenství, vezměte prosím na vědomí, že vás povedu cestou kontaktu s miminkem (to znamená mazlení, kontakt kůže na kůži, nošení, minimální odkládání, uspávání a společný spánek).

Pokud s tím nesouzníte, pak by byl náš společně strávený čas bohužel jen zbytečně promarněný a doporučuji vám hledat si jinou poradkyni sobě podobného ražení.

Pokud máte ale otevřenou mysl i srdce a jste připravená dát do řešení problémů vlastní energii a ochotu měnit zaběhnuté vzorce péče o sebe i dítě, pak se na vás těším.