Kurz nošení miminek v šátku

"Dítě na hrudi matky je ten nejzdravější obraz mateřství."

∼Anna Pohořálková∼

JE NOŠENÍ JENOM MODERNÍ VÝSTŘELEK?

Nošení dětí na těle rodiče je přirozeným a láskyplným způsobem péče o miminka, je odpovědí na jeho přirozená očekávání.

Nošení uspokojuje jednu ze základních potřeb miminka i maminky - nepřetržitou fyzickou blízkost. Nošením se prohlubuje a posiluje citová vazba mezi dítětem a maminkou.

Nošení má léčebný účinek také po prožitých porodních a poporodních traumatech a je prevencí vzniku poporodních depresí. Je přirozeným pokračováním těhotenství, napomáhá poporodní adaptaci, prohlubuje naše mateřské kompetence a sebevědomí.

ZPĚTNÉ VAZBY MAMINEK

Když jsem se čekala prvního syna, rozhodla jsem se pro látkové plenky a i pro šátek, se vším jsem začínala opatrně a tak nějak se prokousávala vším sama pomocí youtube a informací od kamarádky na dálku. Pak jsem se seznámila s Mirkou na hřišti, naši kluci spolu bojovali a tak setkávání nebylo tak časté. Časem jsme se mohli potkávat častěji a nyní jsou z kluků nejlepší kamarádi. Mirka mezitím nasbírala zkušenosti v očekávání druhého potomka a ty mi nadšeně předávala. Spousta informací byla pro mne velice důležitá a ovlivnila můj porod. Jak uvázat a jak nosit a jak nečůrat do plenky, na to všechno je odborník. A já bezplenkovku opravdu dělat nechtěla. Občas prohodila jak na to, no a jak to dopadlo, právě jsem s malým odběhla od psaní na nočníček... Začínaly jsme obě tak trošku kůly v plotě a teď už to díky Mirce vypadá, že nebudeme jen 2, ale celá skupinka a že zašátkujeme částečně Cheb a že už na nás nebudou koukat jako na něco exotického a doufám, že nás bude víc a víc. A k šátkům jen dodám, že po porodu mi chybělo bříško, díky šátku jsem měla své miminko zpět a mohla ho cítit zase na svém těle :)
Katka
Byla jsem na kurzu šátkování u Mirky, a jsem opravdu moc spokojená. Vše podává trpělivou, citlivou a srozumitelnou formou, že se člověk nebojí zeptat :). A praktické procvičování, i případné zopakování, jsou naprosto dostačující pro začátek. Navíc Mirka poradí a ráda pokecá i o jiných věcech kolem rodičovství, což je super. Doporučuji, za mne přínosné a příjemně strávené chvíle... Držím palce, ať vyškolíš další a další spokojené mamky. Díky!
Andrea
Zdravím vás... po velmi špatné zkušenosti s porodem v Chebu jsem se rozhodla rodit jinak a jak už to tak bývá, vesmír mi pomohl - potkala jsem Mirku 🙂 Zprostředkovala mi porodní plán, porodní asistentku, byla mi podporou, a naučila mě vázat šátek. Protože mám své dvě krásné dcery rok po sobě, šátek je tedy velkým darem 🙂 (pro mé ruce i srdce ) A tím to nekončí, učím se stále novým úvazům, novým věcem. Mirka má opravdu profesionální přístup. Ať už se jedná o předporodní přípravu těhotných nebo po porodu, ba i při porodu dobré informace 🙂 Vřele ze srdce doporučuji nosit v šátku, doporučuji jít na kurz, kde nejen dostanete informace jak nosit - vázat, ale vše, co potřebujete ohledně mateřství. Nebojte se na cokoliv zeptat. Zkušený z nebe nespadl 🙂 Ale jde o to, nebát se prociťovat sama sebe a učit se stále o nás samých, jakožto matkách a dětech. Vždyť my vychováme další generaci - proto co nejméně traumat před, při a po porodu.
Pavlína
S kurzem šátkování u Mirky jsem byla vážně moc spokojená. Nejen že mě naučila nosit můj poklad na svém těle, u srdíčka, ale i mi ukázala jiný úhel pohledu, jak se svým dítětem prožívat nejen první chvilky po jeho narození. Věřím, že to jak pro mě tak i pro našeho chlapečka budou ty nejhezčí chvíle a už se na ně moc těším.
Lída
Když se mi narodil syn, dělala jsem vše tak jak ostatní dělávají. Ale bohužel, v kočárku se synovi nelíbilo a plakal a plakal. Dvouhodinová procházka znamenala jeho dvouhodinový usilovný pláč a já taky neměla daleko k pláči. Když byli malému tři měsíce, řekla jsem si a dost! Od kamarádky jsem se doslechla o šátku a tak jsem vyrazila na kurz k Mirce. A konečně, synek se pořádně vyspal a bylo nám hned lépe. Na Mirce obdivuji její neustálý optimismus a dobrou náladu. Vše znovu a znovu s klidem vysvětlí a ukáže. A dozvíte se mnoho dalších informací. O porodu, o bondingu, o plenkách atd. Já osobně jsem Mirce moc vděčná a vřele její kurz doporučuji.
Vendula

NA KURZU SE DOZVÍŠ:

proč jsou naše lidská mláďátka nošenci a jaké vrozené předpoklady k tomu mají
jak se mezi tebou a miminkem utváří vztah od chvíle porodu a co s tím má co dělat nošení
co od tebe miminko očekává a potřebuje a proč je dobré mu jeho potřeby naplňovat
jak nošení posílí tvoje mateřské sebevědomí a pomůže ti z negativních psychických stavů
jak nošení ovlivňuje psychomotorický vývoj dítěte a jestli mu nemůže ublížit
souvislost s kojením, fígle jak v šátku nakojit a s jakým chováním miminka v šátku se můžeš setkat
jaké další výhody může nošení přinést celé tvojí rodině
jak oblékat sebe i miminko a odpovědi na další otázky, které tě napadnou

A HLAVNĚ SE NAUČÍŠ:

základní a jednoduchý úvaz na břicho kříž s kapsou uvnitř, který je vhodný pro celé období nošení
bezpečně a pohodlně vázat miminko do šátku, buď nejdřív s panenkou nebo rovnou s vlastním miminkem
jak miminko z šátku bezpečně a beze strachu vyndat
jak rozpoznat ergonomické nosítko od klokanky a jak ho vhodně nastavit

Ceník poradenství

V současnosti neposkytuji skupinové kurzy, ale pouze individuální u klientů doma.

Doba trvání je cca 3 hodiny.

Není třeba mít vlastní šátek, půjčím ti ho na kurzu.

Cestovné po Karlovarském kraji: 3 Kč/ km (počítá se cesta tam i zpět)

Individuální kurz nošení v šátku
500 Kč
paušálně
Kurzy nošení v Karlovarském kraji
Paušální cena
V jakémkoliv období po porodu
Trvání cca 3 hodiny
Individuální poradenství - 1. po kurzu: zdarma
Cestovné po KV kraji: 3 Kč/ km (počítá se cesta tam i zpět)
Následné každé další poradenství: 200 Kč
Objednat
Po kliknutí na tlačítko zadej do formuláře svoje kontaktní údaje. Ozvu se ti zpět hned, jak budu moct.
Individuální kurz nošení dvojčat
700 Kč
Paušálně
Kurzy nošení v Karlovarském kraji
Paušální cena
V jakémkoliv období po porodu
Trvání cca 3 hodiny
Individuální poradenství - 1. po kurzu: zdarma
Každé další následné poradenství: 200 Kč
Cestovné po KV kraji: 3 Kč/ km (počítá se cesta tam i zpět)
Objednat
Po kliknutí na tlačítko zadej do formuláře svoje kontaktní údaje. Ozvu se ti zpět hned, jak budu moct.