Podpora kojení a poradenství

"Kojení je vrozené, ne naučené chování."

Přesto se mnoho žen po porodu potýká s různými problémy. Problém ovšem není v ženě, v jejích prsou nebo v dítěti. Problém je v necitlivých zásazích cizích lidí zvenčí mezi maminku a miminko a v nedostatku podpory.

Věřím ve schopnost žen kojit svoje děti. Věřím i ve schopnost dětí kojit se. Každý problém s kojením, který vyvstane, se dá řešit láskyplnou cestou.

V podpoře kojení se držím zásad hands-off (zásadně nesahám na miminko ani na maminku, protože cizí ruce mezi ně prostě nepatří), trpělivosti a naprosté důvěry.

Pomohu vám, když:

  • chcete plně kojit, ale miminko dokrmujete a chcete se dokrmu zbavit
  • se chcete zbavit používání kloboučků
  • vás kojení bolí
  • se miminko nechce přisávat
  • miminko při kojení nebo po kojení pláče a vy už si nevíte rady
  • máte pocit, že vám kojení nejde tak, jak jste si představovala
  • jste těhotná a chcete se na kojení připravit
  • nebo jen potřebujete podporu, ujištění a uklidnění

Cena poradenství:

Poradenství (trvá obvykle 2 - 3 hodiny):1000 Kč
Každá další započatá hodina od 4. hodiny výš:200 Kč
Cestovné:3 Kč/ km

Prsa mi napadly kvasinky, bradavky i přes veškerou předchozí péči rozpraskaly. Kojení bolelo a pokaždé, když se syn hlásil o mlíčko, už jsem byla očekávanou bolestí celá stažená. Už po telefonátu s Mirkou jsem se cítila lépe. Je to velmi empatická žena, dokáže tak skvěle podpořit! Mirce jsem psala smsky, zprávy, volaly jsme si. Vzhledem k tomu, že nás dělí nemalá vzdálenost, řešily jsme můj problém touto cestou. Můj problém se díky radám den ode dne vytrácel a kojení se po mnoha týdnech bolesti změnilo v pohodu a absolutní napojení.

Veronika

Nikdy jsem si nedělala starosti ohledně kojení...Ale! V porodnici jsem kojila, ale malinký nepřibíral a neustále plakal. Proto mi ho sestry začaly dokrmovat a mě bylo úzko a po psychické stránce jsem byla na dně. Když jsem jednoho dne byla už opravdu zoufalá, rozhodla jsem se jako poslední možnost kontaktovat Mirku. Ufff! Jak já jsem teď šťastná, že jsem tak učinila. Ne, že mi jen potvrdila, že kojím naprosto normálně, ale ta podpora! Mě vám bylo najednou tak krásně a já se konečně cítila jako MÁMA.

Jarka

Z porodnice jsem odcházela s miminkem v jedné ruce a s papírkem s názvem příkrmu, který si mám koupit, v ruce druhé. Dodržovala jsem všechny rady, co jsem načetla, ale skoro nic se nezměnilo. Tedy co se týče laktace. Jediné, co se měnilo, byl můj psychický stav. Uplakané miminko, prázdná prsa, neustálé vyvařování lahví a míchání instantního nápoje z prášku bylo spouštěčem poporodní deprese. Koncem druhého měsíce začal být můj syn plačtivý, odmítal lahev, pak i v návalech velkého pláče prso. Pro mě to byl ale signál od miminka, kterému po zdravotní stránce nic není, že musím začít dělat něco jinak. V tu dobu jsem opět dostala referenci na poradkyni Mirku. Během těch několika dní, kdy jsme se synem trávili společně nonstop den i noc, syn začal pít plnými doušky a z druhého prsu se mi začalo spouštět mléko. Neuvěřitelné. To se nikdy dřív nestalo, vždyť já měla vždycky málo mléka! Děkuju, že mi Mirka byla na blízku a že mě navedla na to, abych pořád všechno neřešila, nesledovala, neměřila, abych byla v klidu, a věřila tomu, že mé miminko je chytré a ví ze své přirozené podstaty, co dělat. Podpořila mě v tom, abych svému dítěti věřila, a abych věřila sama sobě, že budu dobrá máma. Děkuju.

Petra

OTEVŘENĚ:

Pokud si přejete mé osobní poradenství, vezměte prosím na vědomí, že vás povedu cestou kontaktu s miminkem (to znamená mazlení, kontakt kůže na kůži, nošení, minimální odkládání, uspávání a společný spánek).

Pokud s tím nesouzníte, pak by byl náš společně strávený čas bohužel jen zbytečně promarněný a doporučuji vám hledat si jinou poradkyni sobě podobného ražení.

Pokud máte ale otevřenou mysl i srdce a jste připravená dát do kojení vlastní energii a ochotu měnit zaběhnuté vzorce a představy péče o sebe i dítě, pak se na vás těším.