Loktu She - šátky na nošení dětí

Loktu She je česká firma založená v Liberci čtyřmi ženami - maminkami. Zaměřují se na výrobu šátků na nošení dětí, nosicího oblečení a doplňků jako třeba sukně, kabelky, návleky, trička, capáčky a další věci, které k sobě ladí a které prostě nutně potřebuješ :D

Loktushky znám osobně a proto se s čistým svědomím můžu zaručit za kvalitu jejich práce. Do svých výrobků ukládají kus sebe a lásky k dětem a k nošení. Šátky poctivě testuju na vlastních dětech a svým klientkám je ráda doporučuju jak na miminka, tak na větší děti.

Jaké šátky od Loktu She si můžeš vybrat:

  • 100% bavlněné nebo s příměsemi hedvábí, merino vlny, tencelu, Seacellu
  • ve vzorech Bird Garden, Raindrops, Rhododendrons, Soffa, Navis
  • v rozličných barvách
  • ve velikostech od 4 (3,6 m) až do 8 (5,6 m)

Potřebuješ poradit, jak vybrat správnou délku a směs šátku?

Jednoduše platí: na univerzální úvaz kříž s kapsou uvnitř stačí ženám s konfekční velikostí 34 - 38 šátek délky 5.

Délka 6  je taková jistota, že se do ní povejdou všichni s konfekční vel. 36 - 42.

Od velikosti 44 sáhni po šátku délky 7.

Jako první šátek doporučuji 100% bavlnu, je o ní nejjednodušší péče. Pak jsou šátky s příměsemi hedvábí, vlny, bambusu, konopí, lnu, a vším možným. Třeba hedvábí, bambus a tencel mají antibakteriální a chladivé vlastnosti, konopí a len dobře saje (ale obojí je dost tuhé a mělo by se hodně žehlit), vlna má výborné termoizolační vlastnosti, takže je skvělá nejen na zahřátí v zimě, ale i na ochlazení v létě, ale zase ta péče o ní je o něco těžší. Každopádně v létě bude vedro ale úplně ve všem, takže není potřeba si s tím lámat hlavu a klidně sáhnout po 100% bavlně. (Článek o nošení v létě jsem psala TADY.)

Prostě to shrnu - vyber si, co se ti líbí a podle vlastních finančních možností. Pokud budeš potřebovat před koupí svůj výběr ještě zkonzultovat, jsem ti k dispozici.

Velikost a délka šátku:Konfekční velikost, možnosti úvazů:
vel. 4 (3,6 m)úvazy na bok, jednoduchý úvaz na záda (batoh)
vel. 5 (4,1 m)konfekční velikost 38 a nižší, kříž s kapsou - základní úvaz, vícevrstevné úvazy na záda (dvojitý hammock)
vel 6 (4,6 m)konfekční velikost 40 - 42, kříž s kapsou - základní úvaz, vícevrstevné úvazy na záda (dvojitý hammock)
vel. 7 (5,1 m)konfekční velikost 44 - 46, kříž s kapsou - základní úvaz, vícevrstevné úvazy na záda (dvojitý hammock)
vel. 8 (5,6 m)konfekční velikost 48 a více, kříž s kapsou - základní úvaz, vícevrstevné úvazy na záda (dvojitý hammock)
Délka šátku je uváděna po vyprání a vyžehlení. Údaje k velikostem jsou orientační. Úvazů je dnes celá řada, nicméně stále platí, že tím nejpoužívanějším je „Kříž s kapsou uvnitř“, jehož podrobný fotonávod najdeš v brožuře „Pro radost z nošení dětí“ (brožura je součástí balení šátku při koupi). 
 
VÝBĚR ŠÁTKU PRO DVOJČATA: Vol velikost o jednu délku větší, než jakou v tabulce doporučujeme pro tvou konfekční velikost.
Vyhledávání
Božsky vzdušný, nadýchaný a měkkoučký šátek s Tencelem. Perfektní záležitost…
1 2 3